Mydło naturalne

Mydło od zawsze było podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji ciała. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór tego typu produktów. Różnią się między sobą zapachami, kształtem, kolorem oraz marką, jednak najistotniejsze różnice wynikają ze składu oraz sposobu wykonania. Aby nie podrażnić skóry oraz w jak największym stopniu o nią zadbać, należy stosować mydła naturalne.

Co wyróżnia mydło naturalne?

Zawiera ono zazwyczaj około 5 składników, dodatkowo wykorzystuje się olejki zapachowe czy naturalne barwniki. W składzie naturalnego mydła powinniśmy znaleźć m.in. masło shea, naturalny olej – np. kokosowy bądź laurowy lub oliwę. Im dłuższy skład na opakowaniu, tym większą można mieć pewność, że mydło jest zwykłym syntetykiem. Kolejnym wyznacznikiem jest cena, która zależy od ilości użytych substancji, a także od ewentualnych zdobień (mydła naturalne często są ręcznie robione i atrakcyjnie udekorowane).

Dlaczego powinniśmy stosować mydła naturalne?

Największym powodem jest chęć dbania o własne zdrowie. Stosowanie takiego produktu jest czystą przyjemnością, ponieważ zazwyczaj cechuje go mocno intensywny zapach długo utrzymujący się na skórze. Ciało po kąpieli jest elastyczne, miękkie, nawilżone i odżywione. Naturalne składniki nie wpływają na pH skóry i chronią ją przed starzeniem. Idealnie nadają się dla osób wrażliwych oraz alergików. Dodatek witamin oraz leczniczych substancji czy ziół również wpływa na wygląd skóry.

Mydło jest produktem stosowanym codziennie, dlatego ważne jest znalezienie takiego, które będzie oczyszczało oraz chroniło skórę, nie wpływając na zdrowie użytkownika. Rozwijająca się wiedza ludzi na temat kosmetologii oraz medycyny sprawia, że na ten wybór decyduje się coraz liczniejsze grono osób.

Give a Comment